Kodris Studio

Çocuklar Kodris Studio ile Kodlama Öğreniyor

Kodris Studio, 7-16 yaş arası çocuklara oyunlaştırılmış kodlama müfredatı ile Python programlama dilini öğreten online bir platformdur.

Pearson Logo

Kodris Studio Nasıl Çalışır?

Seviyelendirilmiş modlar ve akıllı kontrol sistemi

Kod ve blok modu kodlama ile senkronize çalışma

Öğrenciler, Python programlama dilini öğrenirken kod ve blok modlarında senkronize çalışarak aynı anda metin ve blok tabanlı kodlama yapabilirler.

Seviyelendirilmiş sarmal kodlama müfredatı

Her sınıf seviyesindeki öğrenen özelliklerine göre seviyelendirilmiş ve oyunlaştırılmış kodlama müfredatı ile öğrenciler Python programlama dilini öğrenirler.

Akıllı kontrol sistemi

Akıllı kontrol sistemi sayesinde öğrenciler Python programlama dilini öğrenirken öğrenme düzeyleri takip edilir. Öğretmenler, öğrencilerin seviyelerini rahatlıkla takip edebilir.

Blok Modu

Blok Modu, görev çözümleri için takip edilmesi gereken algoritmik adımların kod blokları ile kurulmasını sağlayan moddur. Blok tabanlı kodlama ile çocuklar kodlama mantığını en basit ve sade şekilde kavrarlar. Ayrıca blok tabanlı kodlama, sürükle-bırak yöntemi ile çocuklara kullanım kolaylığı sağladığı için kodlamaya başlarken ilk adım niteliğindedir.

Kod Modu

Kod modu, programlama dilinin sözdizim kurallarına uygun olarak metin tabanlı kodlama yapılmasını sağlayan moddur. Python anlaşılması kolay söz dizimi sayesinde en çok tercih edilen programlama dilidir. Algoritmik düşünme becerisini geliştiren öğrencilerin programlama bilgilerini ileri seviyeye çıkarması için programlama diline ait kodlar ile çalışması önerilmektedir.

Akıllı Kontrol

 • Öğrencilerin sahne çözümlerini anlık takip etme,
 • Öğrencilerin sahne çözüm zamanını görebilme,
 • Öğrencilerin başarı durumunu değerlendirme özelliklerine sahiptir.

Kodlama Kazanımları

Çocukların farklı şekillerde düşünmelerine yardımcı oluyoruz

Algoritmik Düşünme

Algoritmik Düşünme

Üretkenlik

Üretkenlik

Analitik Düşünme

Algoritmik Düşünme

Problem Çözme

Problem Çözme

Tasarımsal Düşünme

Tasarımsal Düşünme

Neden Kodris?

Oyunlaştırılmış kodlama müfredatı ile Python programlama dilini öğretiyoruz

Kodris Oyun Modları
Oyunlaştırma ile Öğren

Oyunlaştırılmış Kodlama Müfredatı

Kodris’in kodlama müfredatı, sınıf seviyelerine göre öğrenen özellikleri dikkate alınarak Türkiye’nin köklü üniversitelerinin Eğitim Fakülteleri ile iş birliği içerisinde geliştirilmiş ve dünyanın en büyük eğitim firmalarından biri olan Pearson tarafından da onaylanmıştır.
Yeni Nesil Öğrenme

21. Yüzyıl Becerileri

Kodris kodlama müfredatı ile öğrencilerimizin;

 • Algoritmik Düşünme
 • Üretkenlik
 • Analitik Düşünme
 • Problem Çözme
 • Tasarımsal Düşünme becerilerini geliştirmeyi hedefliyoruz.
Python ile Kodlama

Python Programlama Dili

 • Son yıllarda popülaritesi oldukça artmaktadır.
 • Diğer programlama dillerine kıyasla kod yapısı, öğrenmesi kolaydır.
 • Diğer programlama dillerine kıyasla daha basit ve esnek bir yapıya sahiptir.
 • Platform bağımsız yazılım geliştirilebilir.
 • Web programlama, oyun programlama, yapay zeka çalışmaları gibi alanlarda kullanılmaktadır.

Kodris Topluluğuna Katılın

Yüz binlerce öğrenci, öğretmen ve okul Kodris kullanıyor

Okul
0 +
Öğrenci
0 +
Saat Kodlama
0 +
Öğretmen
0 +
Pearson Logo

Neden Pearson Assured?

2017 yılından bu yana Bilişim Teknolojileri alanında “Kodlama” eğitiminde bir Türkiye markası olarak sağlam adımlarla ve başarıyla ilerleyen Kodris Eğitim Teknolojileri, ilkokuldan liseye kadar verdiği kodlama eğitimleriyle dünya çapında tanınan PEARSON ASSURED kalite güvencesine dahil oldu.

Kodris Kullanıcı Deneyimi

Uzmanların ve kullanıcıların yorumları

Kodris Hakkındaki Genel Sorular

Kodris; ilköğretim, ortaöğretim ve lise seviyesindeki öğrencilere müfredat doğrultusunda kodlama öğretmek için kurulmuş dijital bir platformdur. Öğrencilerimiz oyunlaştırılmış platformumuzla Python yazılım dilini eğlenerek öğrenir.

7-16 yaş arasındaki öğrenciler için tasarlanmıştır. Ancak her yaş seviyesindeki kullanıcılar kodlama öğrenmek için Kodris’i tercih edebilirler.

Kodris platformunu kullanmak için internet bağlantısı olan bir bilgisayara, iPad ya da Android tablete sahip olmanız yeterlidir. Ayrıca herhangi bir uygulama yüklemeye gerek yoktur.

Her bir sınıf seviyesi için konular farklılık göstermektedir. Programlamanın temeli olan repeat döngüsü, for döngüsü, diziler, değişkenler vb. konular tüm seviyelerde yer almaktadır.

Windows kullanıcıları Google Chrome; Mac kullanıcıları Safari tarayıcılarının güncel sürümleri ile eğitim platformunu kullanabilirler.

Üniversitelerin ilgili bölüm başkanları danışmanlığında, Türk mühendisler ve Bilişim Teknolojileri Öğretmenlerinden oluşan, alanında uzman genç bir kadro tarafından geliştirilmiştir.

Kodlama eğitimi platformu temel olarak bilgisayar ekranında kullanılmak üzere hazırlanmıştır. Bununla birlikte 1920X1080 ve üstü ekran çözünürlüğüne sahip tabletlerdeki internet tarayıcıları üzerinden kullanılabilmektedir.

Kodlamaya yeni başlayan öğrencilerimize yazımı kolay, anlaşılır söz dizimine sahip ve günümüzde yaygın olarak kullanılan “Python” dilini öğretiyoruz.

Kodris platformunda; Türkçe, İngilizce ve Arapça dil desteği bulunmaktadır.

Şimdi Ücretsiz Deneyin

Yüz binlerce öğrenci, öğretmen ve okul Kodris kullanıyor