Öğretmenler için Kodris

Kodlama Öğretmenin
En Kolay Yolu

Kodlama tecrübesine ihtiyaç duymadan Kodris platformu ile 7-16 yaş arasındaki öğrencilerinize kodlama öğretin.

Okul
0 +
Öğrenci
0 +
Saat Kodlama
0 +
Öğretmen
0 +

Öğretmenler için Kodris

Yüz binlerce öğrenci, öğretmen ve okul Kodris kullanıyor

Günümüzde her alanda gelişmekte olan bilgisayar bilimleri ve yazılım dünyasına katkı sağlamak adına kodlama eğitiminin mümkün olduğunca erken yaşta verilmesi gerektiğine inanıyoruz.

Öğrencilerinize erken yaşlardan itibaren verilen kodlama eğitimi sayesinde çok yönlü düşünme, analitik ve eleştirel düşünme becerilerinin yanı sıra problem çözme ve yaratıcı olma özellikleri kazandırmış olacaksınız.

Ücretsiz Deneme Sürümü

  • 30 öğrenciniz için üyelik fırsatı
  • 30 Öğrencinizle birlikte kullanabileceğiniz bir sınıf oluşturma imkânı
  • Öğretmen Paneline erişim
  • İlk 15 göreve ve çözümlerine erişim
  • İlk 15 göreve yönelik hazırlanmış Öğretmen Rehberi’ne erişim
  • Kodlamayla ilgili tecrübeye sahip olmanıza gerek kalmadan verebileceğiniz kaliteli bir eğitim imkanı, kazanmış olacaksınız.

Neden Kodris?

Oyunlaştırılmış kodlama müfredatı ile Python programlama dilini öğretiyoruz

Kodris Oyun Modları

Oyun Tabanlı Öğrenme

Öğrencilerimiz Kodris içerisinde bulunan sevimli karakterlerimiz yardımıyla sahnede görünen yiyecekleri toplayarak görevleri tamamlamaya çalışmaktadır. Bazı görev sahnelerimizde yardımcı karakterlerimiz, bazı sahnelerimizde ise zorlaştırıcı karakterlerimiz ortaya çıkarak ana karakterlerimizin farklı kurgulanmış görevleri yerine getirmelerinde rol oynamaktadır.

Oyun tabanlı öğrenme platformumuz Kodris’te her görevin çözümü otomatik olarak kontrol edilir ve “Üç Yıldız” uygulamasına göre puanlanır. Bu uygulamaya göre en kısa şekilde doğru cevaba ulaşan öğrencilerimiz üç yıldız almaya hak kazanmaktadır. Öğrencilerinizin hangi görevden kaç yıldız aldıklarını kontrol etmek için öğretmenlerimiz de öğretmen panelini kullanabilmektedir.

Kod ve Blok Modları

Kodris’te öğrencilerin görevleri çözerken kullanabilecekleri blok mod ve kod mod olmak üzere iki mod bulunmaktadır. Bu iki mod eş zamanlı çalışarak blok mod da çalışan öğrencinin çağırdığı bloğun metin kodunu görmesini sağlarken, kod modun da çalışan öğrencinin zorlandığı kısımlarda blok moddan destek almasını sağlar. Kod moduyla gerçek kodlama yapılırken, kodun karşılığı olan algoritmaya bağlı blok dizimi blok modu sekmesi altında sistem tarafından otomatik olarak oluşturulmaktadır.

Blok modunda ise öğrenciler gerekli algoritmayı oluştururlarken karşılığı olan gerçek kod sistem tarafından kod modu sekmesi altında otomatik olarak oluşturulmaktadır. Bu sayede öğrencileriniz Python dilinin döngüler, değişkenler, fonksiyonlar, koşullar ve daha birçok konusunu öğrenmiş olacaklardır.

Kodlama Kazanımları

Çocukların farklı şekillerde düşünmelerine yardımcı oluyoruz

Algoritmik Düşünme

Algoritmik Düşünme

Üretkenlik

Üretkenlik

Analitik Düşünme

Algoritmik Düşünme

Problem Çözme

Problem Çözme

Tasarımsal Düşünme

Tasarımsal Düşünme

Öğretmenlerin Kullanımı İle ilgili Sorular

Kodlama öğretirken hiçbir sorun yaşamamalarını sağlamak adına Kodris platformu içerisinde öğretmenlerimize yönelik olarak hazırlanmış öğretmen rehberi bulunmaktadır. Bu rehber sayesinde ders içerisinde işlenecek konuya ilişkin açıklamalara önceden ulaşabileceksiniz. Rehber içerisinde konuya ilişkin açıklama, ders içerisinde uygulanabilecek örnek etkinlikler ve bazı görevlerin çözüm yolları bulunmaktadır.

Hazırlamış olduğumuz öğretmen rehberi sayesinde ders içerisinde işlenecek konuya yönelik ön hazırlık yapma imkânı bulabilirsiniz. Rehberimiz içerisinde derste işlenecek konuya yönelik açıklamalar bulunmaktadır. Ayrıca sınıf ortamında uygulayabileceğiniz örnek etkinlikler ve ders sonunda verilebilecek örnek ödevler bulunmaktadır. Öğretmen Paneli’nde “Yardım” sekmesinden ulaşabilirsiniz. Bunun dışında sitemizde sorularınızı direkt yöneltebileceğiniz online destek servisimiz bulunmaktadır.

Öğretmen olarak giriş yaptığınızda kullanabileceğiniz öğretmen ekranı sayesinde öğrencileriniz için sınıf oluşturup, onları oluşturduğunuz sınıfa kaydedebilirsiniz. Sınıfınızdaki öğrencilerin seviyelerini, gelişimlerini ve sahne çözümlerini de bu ekranı kullanarak takip edebilirsiniz.

Deneme sürümü için yapacağınız kayıt sırasında öğretmen olarak giriş yaparsanız adınıza açılmış bir öğretmen hesabınız olacaktır. Bu hesabı kullanarak giriş yaptığınızda Kodris platformu içerisinde kullanabileceğiniz öğretmen yetkileriniz olacaktır. Bu yetkiler ile sınıf oluşturabilir ve oluşturduğunuz sınıf ile birlikte ilk 25 göreve erişim sağlayabilirsiniz. Ayrıca size özel hazırlanmış olan öğretmen rehberine de ilk 25 görev için ulaşabilirsiniz. Öğretmen deneme sürümü için 30 gün süre kısıtlaması bulunmaktadır.

Tüm konuları kapsayacak şekilde hazırlanmış Ankara Üniversitesi tarafından onaylı müfredatımızda toplamda 20’den fazla konu ve her seviyeye özel hazırlanmış sahne bulunmaktadır.

Görevlerin çözümlerine ulaşabilmek için sisteme öğretmen olarak kaydolmanız gerekmektedir. Kaydın ardından kurumunuz satın aldıktan sonra platformdan tüm görevlerin çözümlerine ulaşabilirsiniz. Çözümlerimiz içerisinde doğru cevapların Kod Modu ve Blok Moduna göre hazırlanmış hallerini görebilirsiniz.

Öğretmen ekranını kullanarak oluşturduğunuz sınıfınıza eklediğiniz öğrencileri çıkartma işlemini “Öğretmen Paneli”ni kullanarak yapabilirsiniz.

Okula özel üyelik alımı ve ayrıntılı bilgi için sitemizin ana sayfasında bulunan “Hemen Satın Al” butonuna tıkladıktan sonra uygun planı seçerek “Hemen Satın Al” butonuna tıklayıp okulunuzla ilgili gerekli bilgileri girerek bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Şimdi Ücretsiz Deneyin

Yüz binlerce öğrenci, öğretmen ve okul Kodris kullanıyor