Pearson Logo

2017 yılından bu yana Bilişim Teknolojileri alanında “Kodlama” eğitiminde bir Türkiye markası olarak sağlam adımlarla ve başarıyla ilerleyen Kodris Eğitim Teknolojileri, ilkokuldan liseye kadar verdiği kodlama eğitimleriyle dünya çapında tanınan PEARSON ASSURED kalite güvencesine dahil oldu.

Kodlama eğitimindeki başarısının devamı ve üstünlüğünün kalıcılığı için akreditasyonlar alan Kodris Eğitim Teknolojileri, uluslararası tanınırlığı ve geçerliliği olan Pearson Assured’in kalite sürecini ürünlerinde uyguluyor.

Kodris ailesi olarak, teknolojiyi kullanan ve üreten; tüketim alışkanlıkları yerine üretim toplumuna fayda sağlayarak gelişme gösteren ve yetişkin bir birey olduklarında hem mesleki yaşantılarında hem de ülkelerine yararlı bireyler yetiştirmek istiyoruz. Bizlerin bu yoldaki en büyük destekçisi siz ebeveynler ve günümüz koşullarına uygun olarak işlenmeyi bekleyen pırlanta çocuklarımızdır. Kodris ile öğrencilerimiz tüketen değil üreten bir nesil olarak yetişiyorlar.

Pearson Assured Nedir?

Dünyanın en büyük eğitim çözümleri şirketi Pearson tarafından geliştirilen, uluslararası tanınırlığa sahip kalite güvencesi ve akreditasyon sistemidir. Bu akreditasyona sahip eğitim kurumlarının öğrencileri, uluslararası düzeyde tanınırlığa sahip “Pearson Assured Sertifikası” almaya hak kazanırlar.

Yaklaşık 100 ülkede eğitim çözümleri alanında faaliyet gösteren Pearson tarafından sağlanan kalite güvencesi ve akreditasyon hizmeti, gelişen dünya standartlarına göre geliştirilmekte ve uluslararası düzeyde kabul görmektedir.

Pearson Assured Sertifikasını Kimler Alabilir?

Pearson Assured tarafından yürütülen kurumsal akreditasyon sürecini tamamlamış Kodris Eğitim Teknolojileri’nin akredite edilen Kodris Studio programını başarı ile tamamlamış ve Kodris ile kurumsal anlaşma yapmış okulların öğrencileri uluslararası tanınırlığı olan ‘Pearson Assured Akreditasyon Sertifikası’ alabilme hakkına sahiptirler.

Sertifika süreci başvuru, onay, İngiltere’de basım ve teslimat aşamalarından oluşan 4 haftalık aşamayı kapsamaktadır.

Neden Pearson Assured?

Öğrenciler, başarıyla tamamladıkları programın “Pearson Assured” tarafından akredite edilmiş, dolayısıyla da kalite güvencesi sağlanmış bir program olduğunu gösteren bir sertifika almaya hak kazanacaklardır.

Söz konusu sertifika, öğrencilerin elde ettikleri yeterliliklerin akademik ve mesleki olarak daha büyük bir geçerliliğe sahip olmasına yardımcı olacaktır.

Pearson, dünya çapında 1000’den fazla kurum ile birlikte çalışmaktadır. Özellikle İngiltere, Amerika, Avrupa ve Orta Doğu’da birçok kurum ve kuruluş ile çalışmalar yürütülmektedir. Dolayısıyla öğrencilerin kazandıkları sertifikalar, bahsedilen bölgelerde hem öğrencilik hayatlarında hemde kariyerlerine devam etmelerine destek sağlayacaktır.