Kodris Junior

Çocuklarınızın YouTube Dışında Vakit Geçirmesini mi İstiyorsunuz?

Kodris Junior, 4-7 yaş arasındaki çocuklarda, oyunlaştırma ile bilgi işlemsel düşünme becerilerini geliştirmeyi hedefleyen bir platformdur.

Tarayıcı üzerinden kullanın

veya uygulamayı indirin

Kodris Junior iOS App
Pearson Logo

Neden Kodris Junior?

Okul öncesi eğitim bireyin gelişmesi açısından oldukça önemli bir dönemdir. Kodlamayı erken yaşlarda keşfeden çocuklarda bilişsel, algoritmik, analitik, eleştirel, tasarım odaklı düşünme ve problem çözme becerileri okul öncesi dönemde gelişmeye başlar.

Kodris Junior
Oyunlaştırma ile Öğren

Kodris Junior etkinlikleri, okul öncesi dönemdeki öğrenci özellikleri dikkate alınarak, kolaydan zora ve basitten karmaşığa sıralanarak hazırlanmıştır. Öğrenciler yer-yön kavramlarını öğrendiklerinde farklı tema ve hikayelerdeki problemlere çözümle üreterek bilgi işlemsel düşünme becerilerini geliştirirler. Bunlara ek olarak, renkler meslekler, mevsimler gibi birçok disiplinler arası bilgiyi öğrenmelerini sağlar.

Öğrenciler etkinlikleri deneyimleyerek, oynayarak ve eğlenerek tamamladıkları için kalıcı öğrenmeleri de desteklenir.

Kodris Teacher Kit

Kodris Junior Öğretmen Kiti

Kodris Jr. eğitim seti ile öğrenciler; algoritma oluşturma konusunda bakış açısı kazanacak, algoritmik düşünme becerilerini geliştirecek, problem çözmenin farklı yollarını keşfedecek ve en iyi çözüme karar verecek ve problem çözmek için algoritmalar oluşturacaktır.

Öğrenci Özelliklerine Göre Uyarlanmış:

Eğitim setimiz okul öncesi öğrencilerinin ilgi ve ihtiyaçlarına göre şekillenmektedir. İlgilerini çekecek temalar ile hazırlanmıştır.

Algoritma Eğitimi:

Öğrenen özelliklerini göz önünde bulundurarak hazırladığımız eğitim setimiz ile öğrencilere algoritmanın temellerini kazandırmayı hedefliyoruz.

Kodlama Kazanımları

Çocukların farklı şekillerde düşünmelerine yardımcı oluyoruz

Algoritmik Düşünme

Algoritmik Düşünme

Üretkenlik

Üretkenlik

Analitik Düşünme

Algoritmik Düşünme

Problem Çözme

Problem Çözme

Tasarımsal Düşünme

Tasarımsal Düşünme

Pearson Logo

Neden Pearson Assured?

2017 yılından bu yana Bilişim Teknolojileri alanında “Kodlama” eğitiminde bir Türkiye markası olarak sağlam adımlarla ve başarıyla ilerleyen Kodris Eğitim Teknolojileri, ilkokuldan liseye kadar verdiği kodlama eğitimleriyle dünya çapında tanınan PEARSON ASSURED kalite güvencesine dahil oldu.

Şimdi Ücretsiz Deneyin

Yüz binlerce öğrenci, öğretmen ve okul Kodris kullanıyor

Tarayıcı üzerinden kullanın

veya uygulamayı indirin